Skip to content Skip to footer

Sinyalizasyon

RAYLI ULAŞIM

Güven Sinyalizasyon demir yollarında, elektrifikasyon, haberleşme alt sistemlerine ilişkin ulusal ve uluslararası standartlara uygun şekilde anahtar teslim çözümler üretmektedir. Demir yollarında depolar için sinyalizasyon sistemi, ana hatlar için roleli ve elektronik anklaşma sistemleri,  ETCS Seviye 1 ve ETCS Seviye 2 sinyalizasyon Sistemlerinin anahtar teslim entegrasyonlarını yapmaktadır. Güven Sinyalizasyon, demir yolunun bulunduğu coğrafyaya göre değişen normlara hakim tasarım ve proje ekibi ile Avrupa ve Asya’da sinyalizasyon sistemleri kurma kabiliyetine sahiptir. 

 

AKILLI ULAŞIM

Güven Sinyalizasyon kara yolu trafik izleme ve yönetim sistemlerinin, tünel denetim sistemlerinin, şehir içi trafik izleme ve yönetimi sistemlerinin ve otoyollarda ücret toplama sistemlerinin tasarım, projelendirmesi yapım ve işletme faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Dünya üzerinde özgün metotlarla anahtar teslim projeler yapan Güven Sinyalizasyon, hızlı mobilizasyon kapasitesi ile uluslararası standartlara sahip projelendirme ekipleri ve maliyette etkin çözümleriyle faaliyetlerini birçok coğrafyada başarı ile sürdürmektedir.

 

HAVALİMANI

Güven Sinyalizasyon, uluslararası standartlara uygun olarak havalimanları için Haberleşme, Seyrüsefer, Pist Aydınlatma, Uçak Park Ettirme ve Havalimanı Bilgi Sistemleri kurmaktadır. Bu sistemlerin tasarımı, tedariki ve montajı konularında şartnamesine ve lokasyonuna göre bir kısmını veya tamamını anahtar teslim olarak gerçekleştirebilmektedir.

 

OVİT TÜNELİ

Rize-Erzurum arasındaki karayolunun İkizdere-İspir mevkiinde bulunan Ovit Dağı Geçidi’nin karayolu tüneli ile geçilmesini hedefleyen Türkiye’nin en uzun, Dünya’nın ise üçüncü en uzun karayolu projesidir. Mayıs 2017 tarihinde Cengiz İnşaat ile imzalanan anlaşma ile elektromekanik, sinyalizasyon ve çeşitli inşaat işleri MC-Güven ortaklığı ile yürütülmektedir.

 

GÜMÜŞHANE ÇEVREYOLU TÜNELLERİ

Cengiz İnşaat A.Ş. bünyesinde yapımı devam eden, Gümüşhane Çevre Yolu projesinin tünel elektromekanik ve sinyalizasyon işlerini MC Sistem Elektrik- Elektronik A.Ş. – Güven Holding ortaklığında yürütmekteyiz. Söz konusu projede, Kanal Sistem Kablo Taşıma, Aydınlatma, Trafik Kontrol (VTS-VMS),  Havalandırma Kontrol, Yangın Algılama ve Söndürme, Kapalı Devre TV (CCTV), Kamu Anons, Acil Haberleşme Sistemleri’nin kurulumları yapılmaktadır. Ayrıca; Enerji Dağıtımı Binaları, Su Depoları, Kontrol Merkezi Binaları, Tünel İçi Trafo Binaları gibi sinyalizasyon sistem binalarının da yapımı devam etmektedir.